Bacak Estetiği - Uyluk Germe Ameliyatı Neden Gerekir? Ankara'da Bacak Estetiği veya Uyluk Germe Yaptırmak İsteyenlere Tavsiyeler

Bacak estetiği bacak bölgesinde görülen sarkma ve gevşekliklerin işlemler ile düzeltilmesidir. Üst iç bacak bölgesinde (upper medial thigh) sıklıkla yağ birikimi ve deri gevşekliği görülür. Genetik olarak yatkın kişilerde kilo alma sonrasında oluşur ve özellikle yürürken kişiyi rahatsız eder. Bu bölgedeki deride gevşeklik de sık rastlanan bir durumdur.

Üst İç Bacak Liposuction / Bacak Germe Nedir?

Üst iç bacak bölgesinde fazla yağ birikimi varsa ve deri sıkılığı yeterliyse bu bölgeye liposuction yapılması yararlı olur. En çok tumescent liposuction yapılır, bu işlemde 1-2 küçük deri kesisinden girilerek fazla yağ birikimi kolayca uzaklaştırılır. 2 taraflı operasyon 30-45 dakika içinde tamamlanabilir. Bu işlem lokal anesteziyle ve sedasyonla yapılabilir. Hastanede yatmadan kişi aynı gün evine gidebilir, 3 gün sonra bantlar alınır, 4. gün duş almak mümkündür. Sonrasında elastik bir liposuction korsesi kullanmak uygun olur. Ankara'da bacak estetiği yaptırmak istiyor ve kafanızda soru işaretleri varsa bize uğrayıp sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Uyluk Germe Estetik Ameliyatı Neden Yapılır?

Bacak iç kısımda olan sarkmalar bacak estetiği görünümü bozar. Bacak iç kısmındaki bu sarkmaların en sık nedeni kilo alıp-vermeler ve yer çekimidir. Kilo alındığı zaman vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi bacak iç kısımlarında da yağ birikimi artacaktır, buna bağlı olarak cilt de genişleyecektir. Sonrasında hızlı kilo verme durumlarında deri toparlanmayabilmekte ve deride sarkmalar ortaya çıkabilmektedir.

Bacak Estetiği- Uyluk Germe Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bacaklarda ki bu sarkmaların cerrahi tedavisi uyluk germe adını verdiğimiz cerrahi işlemdir. Belli bir seviyeye kadar kadar liposuction yeterli olabilir. Ancak derinin belli bir düzeyin üstünde sarkması tedavinin sadece liposuction ile yapılmasını engellemektedir. Çünkü bu bölgede deri altındaki yağ alındıktan sonra deri belli bir miktarın üzerinde toparlanmaz. Bu durumda uyluk iç kısmındaki fazlalıklar deri ve yağ olarak çıkartılır, bacak bölgesi daha gergin bir duruma getirilerek toparlanır. Uyluk germe estetik ameliyatı sonrası belli bir miktar iz mutlaka kalır, bu iz kasık bölgesine saklanır ve zamanla incelir, ancak ileri düzeyde ise uyluk iç kısmında bulunan bu izde bir miktar genişleme olabilir.

estetik ameliyati lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Ortalama 1-2 saat sürer, ameliyattan sonra aynı gün taburcu olunabilmektedir. Yaklaşık gün sonra sosyal yaşantıya dönülebilmektedir, yaklaşık dört hafta sonra sportif aktivitelere dönülebilmektedir.

Üst iç bacakta deri elastikiyeti bazen yeterli olmayabilir, deri sarkmaya müsait olabilir. Özellikle çok kilo verme sonrasında görülen bir durumdur.

Bu durumda bacak estetiği için medial thigh lift (üst iç bacak germe estetik ameliyatı) uygun olur. Bu ameliyatta kasık çizgisi içinde çizgisel bir iz kalır. Bu izin sebebi fazla derinin çıkarılıp atılmasıdır.

Bacak germe sonrasında ilk 1 hafta bacakları kullanmada kısıtlama yapmak ve tuvalet hijyenine azami derecede dikkat etmek gereklidir. 1 haftadan sonra tedricen normale dönülebilir.

Ankara bacak estetigi

Alt Bacak Bölgesi Bacak Estetiği

Patolojik olmayan (vitamin eksiklikleri, ortopedik bozukluklar vb) alt bacak eğrilikleri çoğunlukla kozmetik bir kusur olarak görülür. Konu hakkında linkinden ilgili videoları izleyebilirsiniz. Alt bacak şeklini anatomik olarak kemik ve kaslar belirler. Ayrıca derialtı yağ dokusunun da sınırlı katkısı olabilir.

Düzeltici işlem olarak henüz dört dörtlük mükemmel bir yöntem yoktur. En çok silikon protez ve yağ enjeksiyonları kullanılır.

Yağ Enjeksiyonu ile Alt Bacak Düzeltilmesi - Ankara Bacak Estetiği

Bacak estetiği anlamda bacak bölgesinin şekillendirilmesi için genellikle yağ enjeksiyonu çok tercih edilmektedir. Bazı durumlarda diz iç kısmına liposuction da eklenirse daha orantılı bir bacak şekli sağlanabilir.

Yağ enjeksiyonu yöntemiyle yapılan bacak dolgusu işlemi sedasyon+lokal anesteziyle gerçekleştirilebilir ve hasta için nispeten kolay operasyonlardandır. En çok karın ve bel bölgesinden yağ alınabilir. İşlemden 1 saat sonra kişi yürüyerek çıkabilir, 3 gün sonra duş almak ve sonrasında tedricen normale dönmek mümkündür.

Ayrıca bişektomi ve göğüs büyütme konularını okumanızıda tavsiye ederim.

Ankara-bacak-estetigi