Kol Estetiği - Kol Germe Ameliyatı Nedir?

KOL NEDEN SARKAR ?

Dirsek ile omuz bölgesi arasında özellikle iç ve alt kısımda olan sarkmalar estetik görünümü bozar. Kolların dirsek üst kısmındaki bu sarkmaların en sık nedeni hızlı kilo alıp-vermeler ve yer çekimidir. Kollardaki bu deri sarkmalarının tedavilerinden birisi de kol germe ameliyatlarıdır.

KOL GERME AMELİYATI NASIL YAPILIR ?

Deride esneklik kaybının olmadığı durumlarda bazen liposuction tedavi için yeterli olabilmektedir. Ancak derinin belli bir seviyenin üstünde genişlemiş olduğu ve deride esneklik kaybının fazla olduğu durumlarda tedavinin sadece liposuction ile yapılması yeterli olmamaktadır. Bu bölgede deri altındaki yağ alındıktan sonra deri belli bir düzeyin üzerinde toparlanmayabilir ve hatta derideki sarkık görünümün daha da artması ile sonuçlanabilir. Liposuction tedavisinin yeterli olmadığı durumlarda kol bölgesindeki deri fazlalığı alınması uygulanabilir diğer bir kol germe operasyonudur.

Ameliyat lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilmektedir. İşlem yaklaşık olarak bir veya iki saat sürer, ameliyattan sonra aynı gün taburcu olmak mümkün olabilir. Genel anestezi altında yapılan işlemler sonrası bir gün hastanede kalmak gerekebilir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık iki gün sonra sosyal yaşantıya dönülebilir ve bir ay sonra aktif sportif aktiviteler yapılabilmektedir.

Ankara kol estetigi

KOL GERME AMELIYATI FİYATLARI NASIL BELİRLENİR ?

Kol germe ameliyatı fiyatlarının belirlenmesinde bazı unsurlar bulunmaktadır. Ameliyatın yapılacağı kliniğin kalitesi fiyatlandırmada farklılık göstermektedir. Her estetik operasyonda olduğu gibi kol germe ameliyatlarında da doğru doktor tercih edilmelidir. Bununla beraber koldaki meydana gelen sarkmanın oranı kol germe ameliyatı fiyatlarını belirlenmesindeki bir diğer faktördür. Kol germe ameliyatı yöntemleri arasında ücretlendirme farklılığı yaşanmaktadır. Liposuction yöntemi (yağ aldırma) ile kol germe ameliyatı fiyatları aynı olmamaktadır.