Karın Germe Ameliyatı (ABDOMİNOPLASTİ) Nedir? Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Karın Germe Yaptırmanın Zararı Var mıdır? Ankara'da Karın Germe Fiyatları Ne Kadardır?

İçindekiler
 • Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?
 • Karın Germe Ameliyatının Süresi Ne Kadardır?
 • Karın Germe Ameliyatıda İz Oluşur mu?
 • Karın Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?
 • Mini Karın Germe Nedir? Nasıl Yapılır?
 • Sık Sorulan Sorular
 • Karın Germe Operasyonu İkinci Kez Uygulanabilir mi?
 • Karın Germe Ameliyatının Zararı Varmıdır?
 • İkinci Kez Karın Germe Ameliyatı Sakıncalı Mı?
 • Karın Germe ve Liposuction Beraber Yapılabilir mi?
 • Karın germe Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Hamile Kalınabilir?
 • Karın Germe Ameliyatı İle Karında Var Olan Çatlaklar Giderilebilir Mi?
 • Karın Germe Ameliyatı Ağrılı Mıdır?
 • Doğum Sonrası Ne Zaman Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Olabilirim?
 • Karın Germe Ameliyatından Önce Kilo Vermek Gerekir mi?
 • Regl Dönemde (Adet döneminde) Karın Germe Yapılabilir mi?
 • Karın Germe Estetiği Sonrası İş Hayatı ve Normal Hayata Dönüş
 • Dikiş Alınması Gerekli midir?
 • Dren Nedir?
 • Ankara'da Karın Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır?

 • Ankara'da karın germe konusunda sorularınız varsa bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Karın germe ameliyatı; yapılan diyet ve egzersizlere rağmen düzelmeyen karın bölgesindeki deri sarkıklıkları, deri gevşekliği ve deri üzerinde stria (çatlak)ların bulunduğu durumların düzeltilmesi için karın gerdirme operasyonlarıdır. Karın germe ameliyatları çoğunlukla doğum yapmış kadınlar ile doğum yapmadığı halde aşırı kilo alıp-veren kadın ve erkeklerde görünümü düzeltmek için yapılabilmektedir.

  Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Ankara'da Karın Germe Ameliyatı Yaptırmak Mümkün mü?

  Aşırı kilo problemi olan (morbid obez) hastalarda karın germe ameliyatı (abdominoplasti) ilk tercih cerrahi işlem değildir. Bu problemi bulunan hastalarda öncelikle obesitenin tedavi edilmesi, belli bir aşamaya ulaştıktan sonra, mümkünse ideal kilolara ulaştıktan sonra karın germe ameliyatını gerçekleştirmek daha gerçekçi ve doğru bir yaklaşım olacaktır. Çünkü bu şekilde aşırı kilo problemi olan hastalarda karın germe ameliyatından sonra ileri düzeyde kilo verildiği durumlarda, karın alt kısmında tekrar deri sarkmaları ve gevşeklikler gözlenmekte ve aşırı kiloya bağlı ortaya çıkabilecek komplikasyonlar daha yüksek oranda görülmektedir.

  Karın bölgesindeki problemi hafif yağlanma ve sarkıklık şeklinde olan ancak cilt kalitesi iyi olan hastalarda sadece liposuction (yağ alma işlemi) işlemi de fayda sağlayabilmektedir. Yağ aldırma işlemi ile kişiler mevcut kilolardan kurtulur ancak bu kısıtlı bir hasta grubunu oluşturmaktadır ve sonuç olarak liposuction işlemi de bir ameliyattır. Karın bölgesindeki deri fazlalık, gevşeklik ve çatlaklarından bir arada kurtulmanın karın germe ameliyatı dışında alternatif bir tedavi şekli bulunmamaktadır.

  İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

  Karın Germe Ameliyatının Süresi Ne Kadardır?

  Karın germe ameliyatları ortalama üç veya dört saat süren ve genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Ameliyatta deri, yağ dokusu ve kas olmak üzere üç farklı bölgeye düzeltme uygulanabilmektedir. Göbek deliğinin altındaki bölgede bulunan yoğun çatlakların bulunduğu, sarkık karın bölümündeki deri ve deri altı yağ dokusu çıkartılır. Mevcut deri ve deri altı dokular gerilerek yeni göbek deliğinin yeri belirlenir. Gerekirse karın ön duvarında bulunan, birbirinden uzaklaşmış olan kaslar birbirine yaklaştırılır ve karın daha düz bir hale getirilir. Bazı uygun hasta gruplarında mini karın germe yöntemiyle daha az iz ile problemli alanlarda benzer bir düzeltme de yapılabilmektedir. Ankara'da karın germe yaptırmak tabiki de mümkün, bu konuda tereddütleriniz varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Karin Germe ankara
  ankara Karin Germe ameliyati

  Karın Germe Ameliyatında İz Oluşur mu?

  Karın germe ameliyatı sonrası oluşacak olan izler mümkün olduğunca dikkat çekmeyecek bölgelerde gizlenir. Bu izler iç çamaşırınızın veya bikininizin içinde kalacak şekilde planlanır ve zamanla belirginlikleri azalacaktır. Karın germe ameliyatı olanların yorumları büyük çoğunlukla olumlu yöndedir. Kişilerin tedavi öncesi ve karın germe ameliyatı sonrası görüntüsü arasında belirgin farklar olmakta ve sonuçlar olumlu yöndedir.

  Karın Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Karın germe ameliyatı sonrası hastanede bir veya iki gün kadar misafir edilirsiniz. İşlem bitiminden yaklaşık dört veya beş saat sonra bir kişinin yardımıyla, bir gün sonra yardımsız ayağa kalkıp yürüyebilirsiniz. Cerrahi sırasında karın bölgesinde içerde sıvı birikimini engellemek için drenler kullanılır ve bunlar bir veya iki gün sonra alınırlar. Hasta hastaneden taburcu olduğunda kendi yürüyor, tuvalet ve temizlik ihtiyacını karşılıyor durumdadır. Karın germe ameliyatı sonrası üçüncü gün banyonuzu yapabilirsiniz. Ameliyatta kendiliğinden eriyen ve cildin altında kalan dikişler kullanıldığı için dikiş alma gereği yoktur. Özellikle ilk hafta karın içi basıncını artıracak ağır kaldırma, ıkınma ve öksürme gibi faaliyetlerden uzak durulması gerekmektedir. Birinci haftanın sonunda ağır işler yapmamak kaydıyla iş hayatına ve günlük sosyal yaşantıya dönülebilmektedir. Yaklaşık üç hafta sonrasında hafif egzersizlere, bir buçuk ay kadar sonra normal egzersizlere başlanabilmektedir. Karın germe ameliyatı sonrasında özel korselerin ameliyattan sonra yaklaşık bir ay kullanılması tavsiye edilmektedir.

  İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

  Mini Karın Germe Nedir? Nasıl Yapılır?

  Karın germe ameliyatı öncesi yapılan kontrollerde karın derisinin elastikiyeti, karın duvarlarının ve kaslarının gevşeme derecesi ile derideki sarkıklık önemli yer tutar. Operasyon yapılmadan önce bu ölçümler göz alınmalıdır. Karın derisinde meydana gelmiş çatlak veya sarkma fazla değil ve göze çok batmıyorsa daha basit işlemler kullanılarak mini karın germe "mini abdominoplasti" yada liposuction ile operasyon yapılabilir. Klasik karın germe karın duvarında çok fazla yağ biriktiği zaman veya deri bölgesinin aşırı şekilde sarktığı zamanlarda uygulanan yöntemdir. Mini karın germe ise genellikle sadece göbek deliğinin aşağısında kalan bölgenin yapılan işlemler ile gerdirilmesidir. Bu operasyon karın bölgesinde ki biriken yapın az veya orta derecede olması, karnın alt yarısında görülmesi ve karın derisindeki esnekliğin azaldığı durumlarda tercih edilen bir yöntemdir.

  İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

  Sık Sorulan Sorular

  Karın Germe Operasyonu İkinci Kez Uygulanabilir mi?

  Karın germe ameliyatı ikinci kez uygulanabilir. Fakat bunun için belirli şartların olması gerekmektedir. Bunlardan ilki bir önceki ameliyatın nasıl yapıldığıdır. Mini karın germe gibi basit işlemler ile yapılan operasyonlarda ikinci kez karın germe uygulaması güvenlidir. Fakat daha önceki yapılan işlemde yağ aldırılmış ve ikinci kez aynı işlem yaptırılmak istenirse bunun için estetik doktorunun yapacağı kontroller sonrası karar verilmesi gerekmektedir. İkinci kez karın germe ameliyatı olmak isteyen hastalar estetik doktoru ile yapacağı görüşme ve kontrollerden sonra doktor ile birlikte ikinci ameliyata karar verebilirler.

  Karın Germe Ameliyatının Zararı Varmıdır?

  bağlı fiziksel değişimler çoğunlukla hastayı oldukça motive etmektedir ve kendine olan güvenini arttırmaktadır, böylece hastanın belli bir diyet programına uyması çok daha kolay olmakta ve spor gibi faaliyetlere daha fazla katılabilmektedir. Karın duvarına yapılan karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırılması işlemi, karın ön duvarındaki esnemeyi düzeltmekte ve yandan daha düz görünen bir karın elde edilmesini sağlamaktadır. Karında sarkan deri ve yağ dokuları nedeniyle hareket zorluğu çeken hastalar, çok daha kolay hareket edebildiği için hareketsiz bir yaşam tarzından uzaklaşmakta ve buna bağlı kalori tüketiminde artış görülmektedir. Kısacası uygun şartlarda ve hijyenik ortamda uzman estetik doktoru tarafından yapılan karın germe ameliyatının zararı yoktur. Tabi ameliyat öncesi doktor ile yapacağınız kontrol ve görüşmede detaylı şekilde bilgi alabilir, oluşabilecek komplikasyonları öğrenebilir, operasyona estetik doktorunuz ile birlikte karar verebilirsiniz.

  İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

  İkinci Kez Karın Germe Ameliyatı Sakıncalı Mı?

  Herhangi bir sakınca yoktur. Bu durum genellikle karın germe ameliyatını (abdominoplasti) müteakip gebelik sonrasında karın bölgesinde yaşanan sarkmalar sonucunda ortaya çıkar.

  Karın Germe ve Liposuction Beraber Yapılabilir mi?

  Karın bölgesi erkekler ve kadınlar için en sıkıntılı bölgelerden biri olabilir. Bazen diyet ve egzersizle bile düz, formda bir karın elde etmek oldukça zor olabilir. Kadınlarda çoğu zaman, buna hamilelik gibi kontrol dışındaki faktörler neden olur. Kadınlar için hamilelik karın kaslarını esnetir ve karın bölgesinde inatçı yağlar oluşmasına neden olur. Daha iyi görünmek için estetik cerrahi çözümleri arayan hastalar için doğru prosedürü seçmek zor olabilir. En yaygın iki tanesi liposuction ve karın germedir. Her ikisini birleştirmek mümkündür. Yağ aldırma ve karın germe işlemi birlikte yapılabilir.

  Hatta, karın germe işlemi öncesinde bölgede bulunan fazla yağların alınması hemen ardından karın kaslarının güçlendirilmesi ve karın germe işleminin tamamlanması birçok hasta için uygulanması çok daha faydalı bir işlemdir. Böylece hasta her iki prosedüründe avantajlarından yararlanmış olur. Ancak karın germe ile eş zamanlı vücudun başka bölgelerine gerçekleştirilecek liposuction işlemi, hastanın genel sağlık durumu ve vücuttan alınması planlanan yağ miktarına bağlı olarak, doktor tarafından önce liposuction operasyonunun tamamlanması ve ilerleyen süreçte karın germe ameliyatının gerçekleştirilmesi de tavsiye edilebilir.

  İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

  Karın germe Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Hamile Kalınabilir?

  Karın germe (abdominoplasti) ameliyatından sonra hamile kalmayı kısıtlayan bir faktör yoktur. Çünkü hamilelik süresinin ortalama 9 ay olduğu değerlendirildiğinde bu sürede ameliyatın iyileşme süreci bitmiş olur. Fakat ameliyat sonrası gebe kalmak karın bölgesinde tekrar sarkma ve dezenformasyona neden olabilir.

  Karın Germe Ameliyatı İle Karında Var Olan Çatlaklar Giderilebilir Mi?

  Karın germe ameliyatı ile karın bölgesindeki çatlakların bir kısmı alınan parçayla birlikte kendiliğinden uzaklaşmış olur. Ancak göbek deliğinin üst bölgesinde kalan çatlaklar sadece aşağıya doğru kayar.

  Karın Germe Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

  Karın germe ameliyatı esnasında genel anestezi uygulandığı için herhangi bir ağrı, acı hissedilmez. Ameliyat sonrasında karın bölgesinde ağrıdan ziyade gerginlik hissi baskındır. İlk birkaç hafta işlem bölgesinde gerginlik ve strese neden olacak hareketler yapıldığında hafif ağrılar hissedilebilir. Ancak korse kullanımı bu hareket kaynaklı ağrı ve sızıları minimize eder.

  İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

  Doğum Sonrası Ne Zaman Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Olabilirim?

  Karın germe işlemi doğum sonrasında da uygulanabilen bir yöntemdir. Bazen doğum sonrası fazla deri ve yağlardan onca çabaya rağmen kurtulması çok zordur. Bazı kadınlar doğumdan sonra diyet ve çeşitli egzersizlerle kurtulabilse de bazı kadınlar için bir hayli zorlayıcı olabilmektedir.

  Doğumdan sonra karın gerdirme ameliyatı olmak için gereken zamanı belirleyen pek çok değişken vardır. Annenin taleplerine bağlı olarak lohusalık döneminin hemen ardından annenin gebelikte aldığı kiloları vermesini beklemeksizin karın germe yapılabilir. Yine de hamilelikte fazla kilo alınmış ise ameliyattan önce verilmesi uygun olur. Ek olarak ameliyat sonrası emzirme döneminde kullanılacak ilaç ve anestezi uygulamaları bebeği olumsuz etkileyebileceği için emzirme dönemini müteakip ameliyat planlanmalıdır. Tekrar hamilelik durumunda tekrar deformasyon olasılığından dolayı karın germe ameliyatı daha sonraya bırakılmalıdır.

  Normal doğum ya da sezaryen esnasında karın germe ameliyatı, ameliyatın iyileşme döneminin annelerin bebeklerini henüz dünyaya getirdiği zamana denk gelmesi nedeniyle çok mantıklı değildir.

  Karın Germe Ameliyatından Önce Kilo Vermek Gerekir mi?

  Estetik cerrahi için en iyi adaylar ideal kilolarına yakın olan ve vücutlarını daha konforlu bir şekle getirmek isteyen hastalardır. Karın germe ameliyatı bir kilo verme prosedürü değil bir vücut şekillendirme işlemidir.

  Karın germe ameliyatı öncesinde verilecek kilo miktarı kişinin ideal kilosundan ne kadar uzak olduğuna göre değişmektedir. Estetik cerrahı, hastanın vücut kitle indeksi gibi bazı parametreleri değerlendirerek kilo vermesine gerek olup olmadığına karar verir ve sonuca göre planlama yapar.

  İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

  Regl Dönemde (Adet döneminde) Karın Germe Yapılabilir mi?

  Karın germe ameliyatının adet kanaması ile olumsuz bir etkileşimi mevcut değildir herhengi bir sorun teşkil etmez.

  Karın Germe Estetiği Sonrası İş Hayatı ve Normal Hayata Dönüş

  Hastalar genellikle üç güne kadar karındaki gerginliğin azalması ve drenlerin çıkarılması ile birlikte zorlayıcı olamayan günlük hayatlarındaki rutinlerine dönebilmektedir. İş hayatlarına ise 1-2 haftalık bir süre sonrasında rahatlıkla dönebilirler. Ancak işlem bölgesini zorlayacak faaliyetler içeren işlerde çalışan kişilerin daha fazla beklemeleri gerekebilir.

  İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

  Dikiş Alınması Gerekli midir?

  Karın estetiği operasyonları çoğunlukla kendiliğinden erimekte olan dikişler kullanılarak yapıldığı için dikiş aldırmaya gerek kalmaz.

  Dren Nedir?

  Dren, ameliyat bölgesine uygulanan ve bu bölgede olası kan ve sıvı birikimini dışarıya almak (drenaj) amacıyla kullanılan, ucunda sıvının birikeceği ölçekli bir hazne taşıyan bir düzenektir. Tam karın germe ameliyatında neredeyse her hastaya doku sıvısı birikimini engellemek için uygulanır.

  Ankara'da Karın Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır?

  Ankara'da karın germe ameliyatı konusunda sabit fiyat vermek mümkün değildir. Bütün illerimizde özellikle cerrahi operasyonlar kişiye özel olarak yapılmakta ve her hasta için yapılan kontrollerden sonra karar verilmektedir. Karın germe ameliyatı içinde belirlenmiş tek bir fiyat yoktur. Bu sebeple ister Ankara'da karın germe ameliyatı olun, isterseniz başka bir ilde önce mutlaka doktorunuzla görüşmeli karın germe ameliyatı ücretine sonra değinmelisiniz. Yapılan kontrollerden sonra size yapılacak işlem ve uygulanacak metoda göre fiyatlarda değişiklik olabilmektedir. Ankara'da yaşıyor veya karın germe ameliyatını Ankara'da olmak istiyorsanız kapımız size sonuna kadar açıktır. Karın germe hakkında soru sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Ayrıca diğer tedavi konularımızdan göğüs büyütme ve göğüs küçültme ile burun estetiği konularını da okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

  İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.