İçindekiler

Göğüs Büyütme - Meme Büyütme - Ankara'da Göğüs Büyütme Yaptırmak İçin Tavsiyeler

ankara-gogus-buyutme

Göğüs - Meme Büyütme operasyonlarına neden ihtiyaç duyulur?

Meme dokusu anneliğin, beslenme ve üremenin sembolü olmanın yanında kadının kadınlığını ve cazibesini gösteren organlardır. Meme dokusunun gelişmediği ya da tekinin alındığı durumlarda kadının vücut bütünlüğü ve cinsiyet algısı zarar görmektedir. Bu durum kişileri hem psikolojik hem de sosyal olarak baskı altında tutabilmekte, kişilerin kendilerine güveni azalmakta ve ikili ilişkilerde olumsuzluklara neden olabilmektedir. Göğüs Büyütme - Meme Büyütme operasyonları ile kişinin kendisine olan özgüveni yerine gelmekte, hayata bakış açısı değişmektedir.

Çoğunlukla gelişimsel olarak meme dokusu büyüklüğünün yetersiz olmasından, olanında yetersiz büyümesinden dolayı meme daha küçük kalabilir ve bunun büyük oranda belirgin bir nedeni yoktur. Ayrıca gebelik sonrası memeler involusyona uğradığı için gebelik öncesinde normal dahi olsalar küçülebilirler. Ankara'da göğüs büyütme hakkında bilgi almak istiyorsanız kliniğimize gelerek bizlere sorularınızı sorabilirsiniz.

riskli midir ?

Göğüs büyütme operasyonlarında en çok merak edilen şeylerden biri olan meme protezlerin patlaması çok zordur. Patlamadan çok, kesici-delici alet ile zarar görürler. Ayrıca zarar görmesi durumunda silikon bulunduğu yerden dışarıya bir sıvı gibi akmaz, şeklini kaybetmez sadece kuş gözü şeklinde bir çıkıntı oluşturur.

kullanılan meme protezleri farklı ihtiyaçlara hitap edecek şekilde çeşitli formlardadır. Vücudun farklı alanlarında kullanılan birçok çeşidi vardır. Yüzeyi pütürlü olabilir ya da düz olabilir. Protezlerin dış tabakasında 1-2 mm kalınlıkta silikon bulunur, bu dış silikon çeperin içinde jel silikon ya da tuzlu su olabilir. Silikon meme protezi şekil olarak yuvarlak ve ya anatomik-damla şeklinde olabilir. Hacim olarak çeşitli ebatlarda olabilir.Protez nedir? Nasıl Yerleştirilir?

Protez; meme başı, meme altı ve koltuk altı olmak üzere üç yolla memeye yerleştirilebilir. Bu üç bölgede de bir süre sonra belli-belirsiz bir iz kalır. Her üç bölgenin de kendi içinde avantaj ve dezavantajları vardır. Silikon protez ameliyatı doğum sonrası emzirmeye engel teşkil eden bir durum değildir.

Silikon meme protezlerin kullanım güvenliği konusunda yıllar içinde tüm dünyada birçok ciddi kuruluş tarafından çalışmalar yapılmıştır. Hali hazırda mevcut olan yayınlar içinde silikon protezlerin, vücutta meydana gelen büyük hastalıkların herhangi birinden sorumlu olduğuna dair sabit bir kanıt yoktur. Silikon insan vücudu için bilinen en az allerjen maddelerden biridir ve dolayısı ile allerjik reaksiyon oluşturması beklenmez.

İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

Göğüs Büyütme - Meme Büyütme yöntemleri nelerdir ?

Bir kadının göğüsleri küçükse ve kalıcı olarak göğüs büyütmek istiyorsa günümüzde en etkili yol meme ameliyatıdır.Göğüs büyütme ameliyatı günümüzde en çok tercih edilen göğüs estetiği operasyonlardan biridir. Göğüs büyütme ameliyatında temelde iki yöntem uygulanır. Birincisi hastanın kendi yağının alınarak memelere enjekte edilmesi, ikincisi silikon meme protezidir. Meme protezi, göğüs büyütmenin altın standart tedavi yöntemidir. Ankara'da göğüs büyütme yöntemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız kliniğimize gelerek kafanızdaki soruları sorabilirsiniz.

Göğüs büyütme amaçlı yağ enjeksiyonu, kısıtlı hasta grubunda uygulanabilen bir yöntemidir. Özellikle küçük çaplı asimetrilerin ve şekilsel bozuklukların giderilmesinde uygulanabilmektedir. Kişinin kendi vücudundaki yağın kullanılması avantajdır ancak enfeksiyon riski, düşük miktarda hacim sağlayabilmesi, çoğunlukla ikinci bir seans gerektirmesi, meme hastalıkları açısından tanısal yaklaşımı zorlaştırması gibi dezavantajları uygulamanın kısıtlı kalmasının başlıca nedenleridir. Bu nedenlerle meme büyütme yöntemlerinden meme büyütme ameliyatı daha çok tercih edilen estetik bir operasyondur.

Göğüs Büyütmede Ameliyat Dışında Yöntem Var mıdır?

Meme büyütme için ameliyat dışında uygulanabilecek tek sağlıklı göğüs büyütme yöntemi destekli sütyen kullanmaktır. Meme büyütmek için ilaç, krem, organik tablet vs. ürünlerin ne kadar doğal olduğu söylense de itibar edilmemelidir. Bitkisel göğüs büyütme yöntemleri de sanıldığı gibi etki yaratmamaktadır. Çünkü meme dokusunu buyutebilecek ürünün içinde hormonal bir etki olması gerekir. Bu hormonal etki sonucunda ciddi sağlık problemleri yaşayabilir, kanser olma riskinizi artırabilirsiniz.

Göğüs büyütme ameliyatı, memenin büyüklüğü, şekli ve hissedilmesini değiştiren göğüs estetiği ameliyatlarından biridir ve bunun için silikon meme protez kullanılmaktadır. Yapılan meme ameliyatı ile göğüslere estetik görünüm kazandırılır. Silikonlar aynı zamanda güneş losyonları, el losyonları, işlenmiş gıda, sakız, sabun gibi günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız birçok üründe bulunan bir maddedir.

İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

Göğüs Büyütme- Meme Büyütme ameliyatı nasıl yapılır ?

kullanılan meme protezinin bir çeşidinin içinde de tuzlu su bulunmaktadır ve içinde tuzlu su bulunan protezlerde zamanla (yaklaşık 5-10 yıl) kayıplar olabilmekte ve değişmesi gerekebilmektedir. Ancak günümüzde kullanılan katı jel dolgulu silikon protezlerde böyle bir durumla karşılaşmıyoruz. Tek istisnası kapsül kontraktürü gelişmesidir. Kapsül kontraktürünün gelişmesi durumunda ek cerrahi işlem gerekebilmektedir.

Meme protezi ameliyatları sonrasında erken dönemde her ameliyatta olabilecek enfeksiyon, kanama, dikişlerde açılma ve hematom dediğimiz kan toplanması olabilir. Bu durumlar çok nadir olarak görülür ancak nadir de olsa ameliyat öncesinde bilmeniz gerekir. Geç dönemde kapsül kontraktürü görülebilir.

Kapsül Kontraktürü Nedir?

Kapsül kontraktürü, vücudun yerleştirilen meme protezi yabancı cisim olarak algılamasından kaynaklı vücutta sınırlı bir alanda tutmak için çevresinde fizyolojik bir bariyer oluşturmasıdır. Bu oluşan bariyer %0.5-1 hastada abartılı oluşur ve kapsül dediğimiz bir yapıya dönüşür. İleri düzeyde oluşmuş olan kapsüllerde memenin şekli bozulur. Bu durumun tedavisi mümkündür ve kapsülün çıkarılması bazen protezin değiştirilmesi gerekebilir.

Oluşan bu kapsül kontraktürünün hangi hastada, ne zaman ortaya çıkacağını bilemiyoruz. Protezlerin yapısı itibarıyla pütürlü yüzeye sahip olması, kas altına yerleştirilmesi, ameliyat sonrasında enfeksiyon ve kanamanın olmaması, eldiven pudrası dahil yabancı cisimlerin cerrahi sahasından uzak tutulması riskleri ciddi oranda azaltmaktadır.

İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

Silikon Protezler Nereye Yerleştirilir?

Silikon protezler hastanın meme dokusunun miktarına göre kas altına veya kas üstüne, kas üstü yerleştirmede de kasın zarı altına veya üstüne yerleştirilebilmektedir. Bu yerleştirilen bölgelerin kendi içinde artı ve eksileri mevcuttur. Protez kas altına yerleştirildiği zaman kas dokusu tarafından korunmakta ve kapsül oluşma riski azalmaktadır. Kas üstüne yerleştirien silikon protezler ise daha anatomik ve doğal görünebilmektedir. Ancak protezin kas üstüne yerleştirebilmesi için belli bir miktarda meme dokusunun da mevcut olması gerekmektedir.

Pitoz dediğimiz göğüslerdeki sarkıklık ileri düzeyde değilse ve memeler ideal boyutundan küçükse sadece protez yerleştirerek toparlanabilme şansı bulunmaktadır. Ancak bu sarkıklık ileri düzeyde ve meme hacmi de az ise mastopeksi dediğimiz meme dikleştirmek için yapılan ameliyat ile birleştirilerek yapılan protez yerleştirilmesi daha doğal bir görünümlü sonuçlanabilmektedir. Konu hakkında linkinden de bilgi alabilirsiniz.

Konulan protezlerin meme kanserinde tanıyı geciktirdiğini, erken tanı şansını azalttığını söylemek doğru bir ifade değildir. Zamanımızda kullanılan MR, USG, CT gibi ileri görüntüleme yöntemlerinde herhangi bir zorluk oluşturmazlar. Sadece protezlerin varlığı radyologlar tarafından bilinmelidir.

Meme Büyütme -Göğüs Büyütme ameliyatı süreci nasıldır ?

Öncelikle doktorunuz tarafından muayene edilirsiniz. Sonrasında ise doktorunuzla beraber konulacak protezin boyutu, şekli ve yerleştirilme yerine karar verirsiniz. Göğüs estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır ve ortalama 1.5-2 saat arasında sürmektedir. Özel hastanede bir gün misafir edilebilirsiniz. Ameliyat sonrasında özellikle ilk 3 gün yatış pozisyonu olarak sırt üstü ve kalçadan 30-45 derece eğimli yatmanızı tercih ediyoruz. Beş gün boyunca ağızdan alınan ağrı kesici ve antibiyotik kullanıyorsunuz. Göğüs estetiği ameliyatı sonrası 3.gün banyo yapabilirsiniz, aynı gün pansumanınız yapılır. Alınması gereken dikişleriniz yoktur.

Özellikle ilk hafta aşırı kol hareketlerinden uzak durmalı çünkü protez yer değiştirebilir. Çoğunlukla dayanılmaz bir ağrı olmaz, olursa da basit ağrı kesicilerle kontrol edilir. Göğüs estetiği ameliyatı sonrasında erken dönemde göğüslerinizde gerginlik hissedebilirsiniz, zamanla azalarak geçecektir. Yaklaşık 3 ay sonra ödemin geçmesi ile erken dönemdeki büyüklüğünden %10-20 daha küçük görünecektir. Ankara göğüs - meme büyütme konusunda önde gelen şehirlerimizden olup bizde bu yolda öncülük eden ekiplerden biriyiz.

İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.

Göğüs Büyütme - Meme Büyütme ameliyatları gerçekten etkili midir?

Meme protezi ameliyatı sonrası hastalar daha pozitif ve feminen hissetmekte, vücut imajı algısında ve özgüveninde artış hissetmektedirler. Göğüs büyütme ameliyatı için tipik meme büyütme hastası diye bir kavram yoktur. Meme büyütme ameliyatı farklı yaşlarda, farklı vücut yapılarında, farklı meme ölçülerinde hastalarda uygulanabilmekte ve en önemli ihtiyaç fiziksel ve ruhsal olarak sağlıklı bireylerde uygulanmasıdır. Meme ameliyatı öncesi var olan sağlık kayıtlarınızın, geçirmiş olduğunuz veya halen mevcut olan hastalıklarınızın doktorunuzla paylaşılması sağlıklı bir ameliyat planlanması için önem taşımaktadır.

Her ameliyatta olduğu gibi meme ameliyatlarında da hastaların gerçekçi beklentiler içinde olması gerekmekte total mükemmellik beklenmemelidir. Eğer hastada bariz asimetri, çatlak izleri veya birbirinden uzak meme uçları varsa bunlar meme protezi konulduktan sonrada çoğunlukla devam edecektir. Bu yüzden göğüs büyütme ameliyatı öncesi doktorunuzla bu durumları detaylı bir şekilde konuşmanız iyi olacaktır.

Meme Büyütme - Göğüs Büyütme ameliyatı fiyatları neye göre belirlenmektedir?

Meme büyütme estetik ameliyat fiyatlarının belirlenmesinde bazı kriterler bulunmaktadır. Bu nedenlerin başında kullanılacak protezin kalitesi yer almaktadır. Tuzlu su içeren meme protezinin mi yoksa jel dolgulu silikon protezin mi seçilecek olması göğüs büyütme ameliyatı fiyatlarını belirleyen en büyük etkendir. Uygulamayı yapacak olan kliniğin kalitesi ve operasyon sırasında uygulanacak anestezi markası ve miktarı meme buyutme ameliyatı ücretlerinin belirlenmesinde bir diğer unsurdur.

Göğüs büyütme ameliyatı fiyatları kişiye göre değişmektedir. Meme büyütme ameliyatı fiyatı konusunda sabit bir fiyat vermek doğru olmayacaktır. Estetik doktorunun yapacağı kontrol sonrası hastanın istekleri doğrultusunda fiyat belirlenmektedir. Ankara'da göğüs büyütme fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız kliniğimize gelerek estetik doktorumuzla görüşerek kafanızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

Ayrıca göğüs küçültme ve göğüs dikleştirme konularını okumanızı tavsiye ederim.

İçindekiler kısmına dönmek için tıklayınız.