Genital Estetik nedir? Nasıl Yapılır? Ankara'da Genital Estetik Yaptırmak İsteyenlere Tavsiyeler

İç Dudaklarda Büyüklük, Asimetri

Genital estetik; İç dudaklardan biri diğerinden büyük olursa bu durum insanı psikolojik olarak etkileyebilir. Bazan çamaşırın kenarından dışarı çıkacak kadar büyük ve sarkık olabilir. Bazan da her iki dış dudak da çok büyük olup mayo-bikini hatta dar pantolon giyerken şişkin görüntü verip rahatsızlık hissettirebilir.

İç dudaklardan birinin diğerine eşitlenecek şekilde küçültülmesi veya her iki iç dudağın da istendiği kadar küçültülmesi mümkündür. Bu operasyon lokal anestezi altında rahatça yapılabilir, 30 dk civarında sürer, sonrasında kalkıp yürüyerek çıkılabilir. Genital bölgenin muayenesi ve iç dudakların ameliyatı kesinlikle kızlık zarına zarar vermez. Bu operasyonun tercihan adet döneminden sonra (temizlendikten sonra) yapılması tavsiye edilir.

Pubis Büyüklüğü

Pubis bölgesinde fazla miktarda yağ birikimi olabilir. Lokal anesteziyle yapılan tumescent liposuction yardımı ile bu fazla yağ birikimi kolayca alınabilir. Pubis bölgesinde deri gevşekliği varsa, sezaryen izi bölgesinden pubis germe ameliyatı yapılması (liposuction ile kombine edilebilir) yararlı olur. İşlem aklaşık 20-25 dakika sürer, lokal anesteziyle yapılabilir ve sonrasında aynı gün yürüyerek çıkmak mümkündür.

ankara genital estetik vajinal estetik vajina ameliyatları - Op. Dr. Kubilay OZDIL
ankara genital estetik vajinal estetik vajina ameliyatları - Op. Dr. Kubilay OZDIL

Kızlık Zarı Sorunu

Öncelikle genital bölge muayenesi yapılarak hymen yırtılması kesinleştirilir. Bu muayene eski kızlık zarına veya onun kalıntılarına zarar vermeden nazikçe yapılır.

Flep Operasyonu

Bu operasyon lokal anestezi altında rahatça yapılabilir, 45 dk civarında sürer, sonrasında kalkıp yürüyerek çıkılabilir. Adet döneminden sonra (temizlendikten sonra) yapılması tavsiye edilir. Kızlık zarının yeni veya eskiden yırtılmış olması fark etmez. Flep yönteminde yapılan doku nakli, ilişki olmadığı sürece kalıcıdır.

Ameliyattan sonra herhangi bir zamanda evlenmek mümkündür, dikiş vs kalmayacağı için dışarıdan anlaşılması oldukça zordur. Ameliyatla vajen girişine getirilen doku yırtılırken hafif bir kanama yapar ama fazla bir acı vermeyeceği için korkuya da gerek yoktur.

Günümüzde birçok insan geçmişi unutmak, psikolojik olarak rahatlamak ve içinin rahat etmesi için (belki de hiçbir zaman evlenmese bile) bu ameliyatı yaptırmaktadır.

Genital Bölge Renk Koyuluğu

Genital bölge derisinde renk açmak için değişik yöntemler mevcuttur. Ancak başarı şansı her zaman yüksek olmayabilir. Böyle durumlarda koyu rengi veren melanositleri baskılayan peeling ile önce küçük bir yere test olarak yapıp alınacak neticeye göre ileride asıl uygulamayı planlamak mümkündür.

Ayrıca burun estetiği ve göğüs büyütme konularınıda okumanızı tavsiye ederim.