Göğüs Dikleştirme - Meme Dikleştirme - Ankara'da Meme Dikleştirme Yaptırmak İsteyenler İçin Tavsiyeler

ankara-gogus-diklestirme

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

Meme- Göğüs dikleştirme ameliyatı, sarkık memelerin vücut yapısı ile orantılı olacak şekilde daha doğal bir görünüm kazanması için yapılabilmektedir. Meme dikleştirme ameliyatının gerçekleştirilmesinde sağlık durumu uygun olduğu sürece üst yaş sınırı yoktur. tekniklerdeki ana amaç meme dokusunu üç boyutlu planda doğala yakın bir görünümde dikleştirme işlemini gerçekleştirirken, cerrahiye ait izlerinde mümkün olduğunca kısıtlı bir alanda kalmasını sağlamaktır. Aynı zamanda erken dönemde elde edilecek güzel sonuçların, orta ve uzun vade de mümkün olduğunca kalıcı olması hedeflenir. Hangi hastada hangi tekniğin uygulanacağına memenin büyüklüğü, meme dokusu ve derisinin yapısı ve hastanın beklentileri de dikkate alınarak karar verilmektedir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs Dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Meme ucunun yeri cerrahi sırasında olması gereken yüksekliğe taşınmaktadır ve bu esnada fazla miktarda bulunan meme dokusu, yağ dokusu ve cilt fazlalıkları varsa çıkartılmaktadır. Var olan meme dokusu yeniden şekillendirme için yetersizse, silikon meme protezlerinin yerleştirilmesi işlemi ameliyata eklenebilmektedir. Ameliyattan sonra her cerrahi müdahaleden sonra görülebilecek olan kanama, yara yeri enfeksiyonu, dikişlerde ayrılma, doku kaybı gibi komplikasyonlar çok nadir de olsa bu ameliyatla da birlikte görülebilmektedir. Ankara'da göğüs dikleştirme ile ilgili sorunlarınız için iletişime geçebilirsiniz. Ameliyat ile ilgili linkine tıklayarak ilgili videoları izleyebilirsiniz.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göğüs dikleştirme ameliyatı öncesinde cerrahiye hazırlık için bazı hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Sigara içen hastaların sigarayı bir süre öncesinden bırakması veya en azından azaltması gerekmektedir. Şeker hastalığı, hipertansiyon, kalp, astım gibi kronik hastalığı olan, ilaç kullanan hastaların tedavilerinin ameliyat öncesinde düzenlenmesi gerekmektedir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan hastaların tedavilerinin göğüs dikleştirme ameliyatı öncesi takip eden doktor tarafından değerlendirildikten sonra ayarlanması gerekmektedir.

Meme dikleştirme ameliyatlarında uygun cerrahi teknikler kullanılarak hastaların çoğunda emzirme fonksiyonları korunabilmektedir. Ama normalde hiç meme ameliyatı olmamış kadınlarda da süt verememe durumu ile karşılaşılabileceğini de göz ardı etmemek gerekir. Meme dikleştirme ameliyatına özgü olarak cerrahi sonrası meme başı duyu bozuklukları görülebilmesi olasıdır. Ameliyattan sonra meme başı duyusu azalabilmekte ya da artabilmektedir. Bu durum büyük oranda geçicidir ve altı ay veya bir yıl içinde normale dönmektedir. Ankara'da göğüs dikleştirme problemleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Öncesi Doktorla Yapılacak Görüşme

Göğüs dikleştirme ameliyatı öncesi ameliyatın en önemli aşamalarından birisi doktorla beraber hastanın yeterli zaman ayırıp yapılabilecekler hakkında detaylı konuşmasını gerekmektirmektedir. Planlamada meme başı bulunduğu yerden vücut için ideal, olması gereken yukarıdaki yeni yerine taşınması için gerekli ölçümler yapılır. Memedeki fazla deri, meme dokusu ve yağ doku fazlalıklarının çıkartılması planlanan kısımlar işaretlenir. Fazlalıklar çıkartıldıktan sonra kalan dokular anatomiye uygun olarak toparlanarak memeye dik ve doğal bir görünüm verilir. Kalan doku şekillendirme için yetersiz ise silikon protez kullanılarak dikleştirmeye katkı sağlanabilmektedir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır ve ortalama üç ile dört saat arası sürer. Ameliyattan sonra memelerde sıvı birikimini engellemek için sigorta görevi gören birer adet negatif basınçlı dren konulmaktadır ama bazı durumlarda drenlere ihtiyaç olmayabilmektedir. Hastanede yaklaşık bir gün kalındıktan sonra taburcu edilirken drenler çekilir. Ameliyat sonrası ikinci gün banyo yapılabilir ve aynı gün pansumanlar yenilenir. Kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için ve deri altında olduğu için dikişlerin alınması gerekmemektedir. Ameliyat sonrası için uygun bir sütyen yaklaşık bir ay kadar kullanılır. Bir hafta sonra ağır bir iş değilse iş hayatına ve sosyal yaşantıya dönmek mümkün olmaktadır. İki hafta sonra hafif sporlar, iki ay sonra ağır sporlar yapılabilmektedir.

Göğüs Dikleştirme Operasyonu ve Emzirmek

Doğum yapma ihtimali olan kadınlarda emzirmeyi bozmayacak ameliyat teknikleri tercih edilmektedir ve cerrahi sonrası yüksek oranda emzirme ile ilgili bir problem yaşanmamaktadır. Ancak meme dikleştirme ameliyatı düşünmekte olan her hastanın, ameliyat öncesinde emzirmeyle ilgili durumun kesin olmadığını bilmesi gerekmektedir.

Yapılmış olan cerrahi, yaşlanma sürecinin önüne geçmediği için elde edilen sonuç tabidir ki limitsiz süreli etkili değildir. Aşırı kilo problemi olan ve kilo vermeyi planlayan kişilerin kilo probleminin düzelmesi sonrası cerrahiyi planlamaları daha mantıklı olacaktır. Çünkü kilo verdikten sonra göğüsler bir miktar küçülecektir ve kilo vermeden önce ameliyat olup kilo verilirse memeler ideal büyüklüğünden daha küçük ve sarkık bir hal alabilir. Ankara göğüs dikleştirme problemi olanlar için çözüm bulmaya odaklıyız.

Meme Dikleştirme- Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

Meme dikleştirme ameliyatı fiyatlarının belirlenmesinde bazı kriterler bulunmaktadır. Uygulamayı yapacak olan kliniğin kalitesi ve operasyon sırasında uygulanacak anestezi markası ve miktarı meme dikleştirme ameliyatı ücretlerinin belirlenmesinde bir unsurdur.

Göğüs dikleştirme ameliyatı fiyatları kişiye göre değişmektedir. Meme büyütme ameliyatı fiyatı konusunda sabit bir fiyat vermek doğru olmayacaktır. Estetik doktorunun yapacağı kontrol sonrası hastanın istekleri doğrultusunda fiyat belirlenmektedir. Ankara'da göğüs dikleştirme fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız kliniğimize gelerek estetik doktorumuzla görüşerek kafanızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

Ayrıca göğüs küçültme ve göğüs büyütme konularını okumanızı tavsiye ederim.