Saç Nakli

Saç dökülmesinin derecesini yandaki skaladan bulunuz (size en yakın resmin derecesi) ve tüm sorularınızla beraber dr.nebilb@hotmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Size kaç greft gerektiğini, kaç gün gerektiğini ve bütün diğer ayrıntıları hemen bildirelim.

Ankara Sac nakli,Sac ekimi

CANLI SAÇ NAKLİ OPERASYONU NEDİR?

Kişinin kendi saçının canlı saç kökleri halinde saçsız kısımlara naklidir. Başkasının saçı veya sentetik saç değildir, bu nedenle ömür boyu doğal ve sağlıklı bir şekilde uzar, ömür boyu bakım ve masraf gerektirmez.

Saç nakli hiç yapılamayacak durumlarda ise mecburen insan saçı veya sentetik saç yapıştırma – saç protezleri kullanılır, ancak bu saç protezleri hiçbir zaman uzamaz sürekli periodik bakım gerektirir ve kullanımı zordur.

EKİLEN SAÇLAR DOKULUR MU?

Erkeklerde saç dökülmesine en dirençli bölge ense ve şakak bölgesi olduğu için nakledilecek saç kökleri bu bölgeden alınır. İşte bu nedenle ekilen saçlar kalıcıdır, dökülmez.

SAÇ NAKLI İLE DOĞAL SONUÇ ALINABİLİR Mİ?

Ekilen saçların doğal durması için :

- Saç nakli folliküler ünitler halinde (1,2 veya en çok 3 kök içeren FU) yapılır.
- Kanallar çok çok ince açılır öyle ki delik izleri sonradan görülmez.
- Alın saç sınırı düz değil, zigzaglı yapılır
- Ön taraflara 1, ortalara 2 arkalara 3 kök içeren folliküler ünitler ekilir.
- Ekme açıları saç çıkma yönüne paralel tutulur.

SAÇ NAKLI OPERASYONU ZOR MU?

Saç nakli operasyonu lokal anestezi ile yapılabilir. İstenirse serumdan sakinleştirici ilaç verilerek hiçbir şey duyulmaması sağlanır. Bir sohbet havasında geçer ve insan oturduğu yerde tv seyrederken yapılabilir, bitince de hemen yürüyerek gitmek mümkündür. Birçok kişi berbere gelmek kadar basit olduğunu söylüyor.

SAÇ NAKLI KAÇ KERE YAPILMALI?

Mevcut açıklığın genişliğine göre saç nakli bir veya birkaç kere yapılabilir, seans aralığına doktor karar verir. Saç dökülmesinin dinamik bir süreç olduğu ve devam edebileceği unutulmamalıdır. Yani ekilen saçlar değil ama diğer saçların dökülmesi devam edebilir.

BAYANLARDA SAÇ DÖKÜLMESİ FARKLI MI?

Bayanlarda saç dökülmesi çok değişik nedenlerden olabilir; demir, bakır, çinko eksikliği, tiroid hormonu düzensizliği, yumurtalık kistleri, androjen hormon fazlalığı vb. Bu nedenle önce sebebe yönelik olarak bu konuda uzmanlaşmış insanların yaklaşımı gereklidir.

Saç dökülmesi yaşayan bir bayansanız kubilayozdil@hotmail.com adresinden uzman konsültasyonu isteyebilirsiniz.

SAÇ TEDAVİSİNDE İLAÇ KULLANIMI NASILDIR?

Saç bakımı sektörü öyle büyüktür ki piyasada yüzlerce mucizevi şampuan-bakım seti-ilaç- losyon vardır ve hepsi de saç çıkarttığını iddia eder. Ticari reklamları bir kenara koyarsak saç sağlığı için ilaç kullanımı tıbbi bir konudur ve bilimsel esasları vardır. Saç dökülmesinin nedenine göre uzman estetik doktoru ilaç verebilir. Hap şeklinde veya losyon şeklinde ilaç kullanımı saç naklini desteklemek veya mevcut saçların dökülmesini yavaşlatmak amacıyla kullanılabilir. Ilaçlar reçeteyle verilir, bir kişiye verilen ilacı herkesin kullanması doğru değildir. Tıbbi saç bakımı veya ilaçla tedaviler konusunda bilgi isterseniz ya da uzman doktorla konsültasyon arzu ederseniz kubilayozdil@hotmail.com adresine lütfen bildirin.

ULUSLARARASI SAÇ RESTORASYONU CERRAHİSİ CEMİYETLERİ NELERDİR?

ISHRS (International Society of Hair Restoration Surgery) ve ESHRS (European Society of Hair Restoration Surgery) dernekleri saç dökülmesi nedenleri, saç nakli, saç için ilaç tedavileri ve bu konuda yapılan tüm bilimsel çalışmaları yönlendirir, üyelerini sürekli bilgilendirir.

Bu derneklere üye olan uzmanlar saç dökülmesi ve saç nakli ile ilgili tüm yenilikleri bilimsel anlamda takip ederler.